44W-NKR28H-CRO
Manufacturer Part Number:
44W-NKR28H-CRO
Part of Description:
PMI .250" LED 28V WIRE CLEAR RED
Stock Condition:
95
Current :
16.5mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
8.50mm Dia
Millicandela Rating :
3600mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Voltage :
28V