MPR5BWDW12.0
Manufacturer Part Number:
MPR5BWDW12.0
Part of Description:
PNL MNT BLUE W/WIRE 12"
Stock Condition:
41
Current :
25mA
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Blue
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
15mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.32" (8.13mm)
Product Status :
Active
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 12" (304.80mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
40°
Voltage :
4V