FL1M-6FW-1-R110V
Manufacturer Part Number:
FL1M-6FW-1-R110V
Manufacturer/Brand:
Mallory Sonalert Products
Part of Description:
LED RED 6MM NUT 110VAC/DC STK
Stock Condition:
53
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP65
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
8.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.24" (6.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
35°
Voltage :
110V