41-NKR120-CRO
Manufacturer Part Number:
41-NKR120-CRO
Part of Description:
PMI .250" LED 120V TAB CLEAR RED
Stock Condition:
99
Current :
3.5mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
7.11mm Dia
Millicandela Rating :
3600mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Ratings :
AC
Viewing Angle :
15°
Voltage :
120V