L59D-G12-W
Manufacturer Part Number:
L59D-G12-W
Part of Description:
LED PANEL INDICATOR GRN 12V
Stock Condition:
39
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
5.08mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
20mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Product Status :
Not For New Designs
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
60°
Voltage :
12V