1092C6-125VAC
Manufacturer Part Number:
1092C6-125VAC
Part of Description:
PMI RND .5" LED 125VAC WIRE HI-H
Stock Condition:
28
Current :
25mA
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Blue
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
3200mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Termination Style :
Wire Leads - 4.6" (116.84mm)
Voltage :
125V