CL-1-2005-9908-I
Manufacturer Part Number:
CL-1-2005-9908-I
LED INDICATOR, IP67 SEALED AND V
Stock Condition:
32
Current :
20mA
Lamp Color :
Green, Red
Millicandela Rating :
130mcd Green, 750mcd Red
Panel Cutout Dimensions :
0.551" (14.00mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
50°
Voltage :
12V Green, 12V Red