CNX722C200120W
Manufacturer Part Number:
CNX722C200120W
Part of Description:
LED PANEL INDICATOR RD 120V IP67
Stock Condition:
64
Current :
8mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
25.60mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
550mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.91" (23.11mm)
Product Status :
Active
Ratings :
AC
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Voltage :
120V