FL1P-12QW-2-B24V
Manufacturer Part Number:
FL1P-12QW-2-B24V
Part of Description:
LED BLU 12MM SNAP 24VAC/DC STK
Stock Condition:
35
Current :
20mA
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Blue
Lens Size :
15.70mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
2000 ~ 3000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.49" (12.50mm)
Termination Style :
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
24V