5102H1-12V
Manufacturer Part Number:
5102H1-12V
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
LED RED 1/4" HOLE 12V PANEL MNT
Stock Condition:
88
Manufacturer :
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
15mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Lens Size :
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
4mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
12V