ZRA245F03TA
Manufacturer Part Number:
ZRA245F03TA
Manufacturer/Brand:
Diodes Incorporated
Part of Description:
IC VREF SHUNT 3% SOT23
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Voltage Reference
Current - Cathode :
2 mA
Current - Output :
120 mA
Current - Supply :
Mounting Type :
Surface Mount
Noise - 0.1Hz to 10Hz :
Noise - 10Hz to 10kHz :
65µVrms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Type :
Fixed
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Product Status :
Obsolete
Reference Type :
Shunt
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Temperature Coefficient :
50ppm/°C
Tolerance :
±3%
Voltage - Input :
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.45V