FL1P-8QW-2-R12V
Manufacturer Part Number:
FL1P-8QW-2-R12V
Part of Description:
LED RED 8MM SNAP 12VAC/DC STK
Stock Condition:
73
Current :
15mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
9.20mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (8.00mm)
Termination Style :
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Voltage :
12V