L60D-G28-W
Manufacturer Part Number:
L60D-G28-W
Part of Description:
PMI 5.9MM 565NM GRN 28V WT 6" LD
Stock Condition:
98
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
6.60mm Dia
Millicandela Rating :
44mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.23" (5.84mm)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Voltage :
28V