LM4050AEM3-2.5/NOPB
Manufacturer Part Number:
LM4050AEM3-2.5/NOPB
Manufacturer/Brand:
National Semiconductor
Part of Description:
LM4050-N 50PPM/C PRECISION MICRO
Manufacturer :
National Semiconductor
Product Category :
Voltage Reference
Current - Cathode :
65 µA
Current - Output :
15 mA
Current - Supply :
Mounting Type :
Surface Mount
Noise - 0.1Hz to 10Hz :
Noise - 10Hz to 10kHz :
41µVrms
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Output Type :
Fixed
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Product Status :
Active
Reference Type :
Shunt
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Temperature Coefficient :
50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Input :
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.5V