1092C1-125VAC
Manufacturer Part Number:
1092C1-125VAC
Part of Description:
LED PANEL INDICATOR RED 125V
Stock Condition:
46
Current :
25mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
13000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Product Status :
Active
Ratings :
AC
Termination Style :
Wire Leads - 4.6" (116.84mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
125V