1092QC6-12V
Manufacturer Part Number:
1092QC6-12V
Part of Description:
PMI RND .5" LED 12V TAB HI-HAT B
Stock Condition:
192
Current :
25mA
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Blue
Lens Size :
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
3200mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage :
12V