1092QC6-125VAC
Manufacturer Part Number:
1092QC6-125VAC
Part of Description:
PMI RND .5" LED 125VAC TAB HI-HA
Stock Condition:
123
Current :
25mA
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Blue
Lens Size :
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
3200mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage :
125V