CL-1-2008-0120-I
Manufacturer Part Number:
CL-1-2008-0120-I
LED INDICATOR, IP67 SEALED AND V
Stock Condition:
1,233
Current :
7mA
Lamp Color :
Green
Millicandela Rating :
100mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.551" (14.00mm)
Ratings :
AC
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
30°
Voltage :
120V