1092QC3-125VAC
Manufacturer Part Number:
1092QC3-125VAC
Part of Description:
LED PANEL INDICATOR AMBER 125V
Stock Condition:
423
Current :
25mA
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Amber
Lens Size :
Lens Style :
Round with Flat Top
Millicandela Rating :
13000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage :
125V