VMT40-30-M8-55-S/2PK
Manufacturer Part Number:
VMT40-30-M8-55-S/2PK
Manufacturer/Brand:
JW Winco/Otto Ganter
Part of Description:
MALE RUBBER BUMPER PACK
Stock Condition:
13
Manufacturer :
JW Winco/Otto Ganter
Product Category :
Bumpers, Feet, Pads, Grips
Color :
Black
Form :
Hardness :
55 Shore A
Material :
Rubber
Mounting Type :
Screw Mount
Product Status :
Active
Shape :
Cylindrical, Recessed Center
Size / Dimension :
1.575" Dia (40.00mm)
Thickness :
1.181" (30.00mm)