VMT75-50-M12-55-S
Manufacturer Part Number:
VMT75-50-M12-55-S
Manufacturer/Brand:
JW Winco/Otto Ganter
Part of Description:
MALE RUBBER BUMPER
Stock Condition:
5
Manufacturer :
JW Winco/Otto Ganter
Product Category :
Bumpers, Feet, Pads, Grips
Color :
Black
Form :
Hardness :
55 Shore A
Material :
Rubber
Mounting Type :
Screw Mount
Product Status :
Active
Shape :
Cylindrical, Recessed Center
Size / Dimension :
2.953" Dia (75.00mm)
Thickness :
1.969" (50.00mm)