VMDTC75-55-M12-40-Z
Manufacturer Part Number:
VMDTC75-55-M12-40-Z
Manufacturer/Brand:
JW Winco/Otto Ganter
Part of Description:
RUBBER BUMPER PACK
Stock Condition:
1
Manufacturer :
JW Winco/Otto Ganter
Product Category :
Bumpers, Feet, Pads, Grips
Color :
Black
Form :
Hardness :
40 Shore M
Material :
Rubber
Mounting Type :
Screw Mount
Product Status :
Active
Shape :
Cylindrical, Recessed Center
Size / Dimension :
2.953" Dia (75.00mm)
Thickness :
2.165" (55.00mm)