1092M5-12V
Manufacturer Part Number:
1092M5-12V
Part of Description:
LED PANEL INDICATOR GREEN 12V
Stock Condition:
154
Current :
25mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
12000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 4.6" (116.84mm)
Voltage :
12V