VMTT20-24-M6-55-S/5PK
Manufacturer Part Number:
VMTT20-24-M6-55-S/5PK
Manufacturer/Brand:
JW Winco/Otto Ganter
Part of Description:
CONICAL RUBBER BUMPER
Stock Condition:
1
Manufacturer :
JW Winco/Otto Ganter
Product Category :
Bumpers, Feet, Pads, Grips
Color :
Black
Form :
Hardness :
55 Shore A
Material :
Rubber
Mounting Type :
Screw Mount
Product Status :
Active
Shape :
Cylindrical, Tapered
Size / Dimension :
0.787" Dia (20.00mm)
Thickness :
0.945" (24.00mm)