VMST25-32-1/4-55-S/2PK
Manufacturer Part Number:
VMST25-32-1/4-55-S/2PK
Manufacturer/Brand:
JW Winco/Otto Ganter
Part of Description:
CONICAL RUBBER BUMPER PACK
Manufacturer :
JW Winco/Otto Ganter
Product Category :
Bumpers, Feet, Pads, Grips
Color :
Black
Form :
Hardness :
55 Shore A
Material :
Rubber
Mounting Type :
Threaded Stud
Product Status :
Active
Shape :
Cylindrical, Tapered
Size / Dimension :
0.984" Dia (25.00mm)
Thickness :
1.260" (32.00mm)