253-32-5/16X18-22.2-55
Manufacturer Part Number:
253-32-5/16X18-22.2-55
Manufacturer/Brand:
J.W. Winco
Part of Description:
RUBBER BUMPER CONICAL STEEL
Stock Condition:
241
Manufacturer :
J.W. Winco
Product Category :
Bumpers, Feet, Pads, Grips
Color :
Black
Form :
Hardness :
5 Shore A
Material :
Rubber
Mounting Type :
Threaded Stud
Product Status :
Active
Shape :
Cylindrical, Recessed Center
Size / Dimension :
1.260" Dia (32.00mm)
Thickness :
1.020" (25.91mm)