TCBN-T1-M3-6-10
Manufacturer Part Number:
TCBN-T1-M3-6-10
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 10MM
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Board Supports
Between Board Height :
0.394" (10.00mm)
Features :
M3 Thread
Holding Type :
Snap Lock
Length - Overall :
0.768" (19.50mm)
Material :
Nylon
Mounting Hole Diameter :
0.125" (3.18mm) 1/8"
Mounting Panel Thickness :
Mounting Type :
Screw Mount
Product Status :
Active
Support Hole Diameter :
0.157" (3.99mm)
Support Panel Thickness :
0.063" (1.60mm)