S9S12P32J0CFTR
Manufacturer Part Number:
S9S12P32J0CFTR
Manufacturer/Brand:
NXP Semiconductors
Part of Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48QFN
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Product Category :
Microcontrollers
Connectivity :
CANbus, SCI, SPI
Core Processor :
HCS12
Core Size :
16-Bit
Data Converters :
A/D 10x12b
EEPROM Size :
4K x 8
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
34
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
48-TFQFN Exposed Pad
Peripherals :
LVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
32KB (32K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
2K x 8
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
48-QFN-EP (7x7)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.72V ~ 5.5V