VT50-01000DMMDMM-N
Manufacturer Part Number:
VT50-01000DMMDMM-N
Manufacturer/Brand:
Verotronic Technologies
Part of Description:
VEROTEST, VT50, 3.5mm-Male to 3.
Manufacturer :
Verotronic Technologies
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
3.5mm Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
3.5mm Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
Cable Type :
3.60mm OD Coaxial Cable
Color :
Blue
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
50 GHz
Ingress Protection :
Length :
39.4" (1.0m) 3.3'
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Overall Impedance :
50 Ohms
Product Status :
Active
Style :
3.5mm to 3.5mm