3239-24-1-0500-005-1-TS
Manufacturer Part Number:
3239-24-1-0500-005-1-TS
Part of Description:
HOOK-UP STRND 24AWG BLU 500'
Stock Condition:
73
Conductor Strand :
11/0.0063"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.075" (1.90mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.025" (0.63mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Voltage :
3000V
Wire Gauge :
24 AWG