XC2385A56F80LAAKXUMA1
Manufacturer Part Number:
XC2385A56F80LAAKXUMA1
Manufacturer/Brand:
Infineon Technologies
Part of Description:
IC MCU 16/32BT 448KB FLSH 144QFP
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Data Converters :
A/D 24x10b
Number of I/O :
118
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
144-LQFP Exposed Pad
Product Status :
Active
Program Memory Size :
448KB (448K x 8)
RAM Size :
50K x 8
Speed :
80MHz
Supplier Device Package :
PG-LQFP-144-4
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V