10064-24-1-0500-007-1-TS
Manufacturer Part Number:
10064-24-1-0500-007-1-TS
Manufacturer/Brand:
CnC Tech
Part of Description:
HOOK-UP STRND 24AWG 30V GRN FEET
Stock Condition:
3,711
Manufacturer :
CnC Tech
Product Category :
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
7/0.0079"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.031" (0.79mm)
Jacket (Insulation) Material :
Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Jacket Color :
Green
Length :
Enter Number of Feet in Order Quantity
Operating Temperature :
-80°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
UL Style 10064
Voltage :
30V
Wire Gauge :
24 AWG