H3FA-AU-DC24
- Manufacturer Part Number:
- H3FA-AU-DC24
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation
- Part of Description:
- RELAY TIME DELAY 10MIN 3A 250V
- Stock Condition:
- 171
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Product Category :
- Time Delay Relays
- Circuit :
- DPST-NO/NC (1 Form A and B)
- Contact Rating @ Voltage :
- 3A @ 250VAC
- Delay Time :
- 0.1 Sec ~ 10 Min
- Function :
- Off-Delay
- Mounting Type :
- Through Hole
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- Mechanical Relay
- Termination Style :
- PC Pin
- Timing Adjustment Method :
- Screwdriver Slot
- Timing Initiate Method :
- Input Voltage, Trigger Signal
- Voltage - Supply :
- 24VDC