H3Y-2 AC100-120 10S
- Manufacturer Part Number:
- H3Y-2 AC100-120 10S
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation
- Part of Description:
- RELAY TIME DELAY 10SEC 5A 250V
- Stock Condition:
- 22
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Product Category :
- Time Delay Relays
- Circuit :
- DPDT (2 Form C)
- Contact Rating @ Voltage :
- 5A @ 250VAC
- Delay Time :
- 0.5 Sec ~ 10 Sec
- Function :
- Off-Delay, On-Delay
- Mounting Type :
- Socketable
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- Mechanical Relay
- Termination Style :
- Plug In
- Timing Adjustment Method :
- Hand Dial
- Timing Initiate Method :
- Input Voltage
- Voltage - Supply :
- 100 ~ 120VAC