H3CR-A AC24-48/DC12-48
- Manufacturer Part Number:
- H3CR-A AC24-48/DC12-48
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation
- Part of Description:
- RELAY TIME DELAY 300HRS 5A 250V
- Stock Condition:
- 44
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Product Category :
- Time Delay Relays
- Circuit :
- DPDT (2 Form C)
- Contact Rating @ Voltage :
- 5A @ 250VAC
- Delay Time :
- 0.05 Sec ~ 300 Hrs
- Function :
- Programmable (Multi-Function)
- Mounting Type :
- Socketable
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- Mechanical Relay
- Termination Style :
- Plug In, 11 Pin (Octal)
- Timing Adjustment Method :
- Hand Dial
- Timing Initiate Method :
- Voltage - Supply :
- 24 ~ 48VAC, 12 ~ 48VDC