TC275TP64F200NDCLXUMA1
Manufacturer Part Number:
TC275TP64F200NDCLXUMA1
Part of Description:
IC MCU 32BIT 4MB FLASH 176LQFP
Core Size :
32-Bit Tri-Core
Data Converters :
A/D 40x12b, 6 x Sigma-Delta
EEPROM Size :
64K x 8
Number of I/O :
112
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
176-LQFP Exposed Pad
Peripherals :
DMA, WDT
Program Memory Size :
4MB (4M x 8)
RAM Size :
472K x 8
Speed :
200MHz
Supplier Device Package :
PG-LQFP-176-22
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V