SPC5125YVN400R518
Manufacturer Part Number:
SPC5125YVN400R518
Manufacturer/Brand:
Freescale Semiconductor
Part of Description:
RISC MICROPROCESSOR, 32-BIT, 400
Manufacturer :
Freescale Semiconductor
Product Category :
Microcontrollers
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, USB OTG
Core Processor :
e300
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
64
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
100-TFBGA
Peripherals :
DMA, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
Program Memory Type :
ROMless
RAM Size :
32K x 8
Speed :
400MHz
Supplier Device Package :
100-MBGA (6x6)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.33V ~ 1.47V