R5S72671W144FP#V0
Manufacturer Part Number:
R5S72671W144FP#V0
Part of Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 176LQFP
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, I²C, IEBus, SCI, SIO, SPI, USB
Data Converters :
A/D 6x10b
Number of I/O :
104
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
176-LQFP
Product Status :
Not For New Designs
RAM Size :
1.5M x 8
Speed :
144MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.15V ~ 3.6V