XC2786X96F66LACKXUMA1
Manufacturer Part Number:
XC2786X96F66LACKXUMA1
Part of Description:
IC MCU 16/32B 768KB FLSH 144LQFP
Data Converters :
A/D 24x10b
Number of I/O :
116
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
144-LQFP Exposed Pad
Product Status :
Not For New Designs
Program Memory Size :
768KB (768K x 8)
RAM Size :
51K x 8
Speed :
66MHz
Supplier Device Package :
PG-LQFP-144-4
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V