XC2388C200F100LABKXUMA1
Manufacturer Part Number:
XC2388C200F100LABKXUMA1
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, FlexRay, I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 24x10b
Number of I/O :
118
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
144-LQFP Exposed Pad
Product Status :
Not For New Designs
Program Memory Size :
1.56MB (1.56M x 8)
RAM Size :
138K x 8
Speed :
100MHz
Supplier Device Package :
PG-LQFP-144-4
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V