R5S72690W266BG#U0
Manufacturer Part Number:
R5S72690W266BG#U0
Part of Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 272BGA
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, I²C, IEBus, SCI, SIO, SPI, USB
Data Converters :
A/D 8x10b
Number of I/O :
149
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
272-BGA
Product Status :
Active
RAM Size :
2.5M x 8
Speed :
266MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 3.6V