TC267D40F200NBCKXUMA1
Manufacturer Part Number:
TC267D40F200NBCKXUMA1
Part of Description:
IC MCU 32BIT 2.5MB FLSH 292LFBGA
Core Size :
32-Bit Dual-Core
Data Converters :
A/D 48x12b SAR, 3 x Sigma-Delta
EEPROM Size :
96K x 8
Number of I/O :
88
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
292-LFBGA
Peripherals :
DMA, WDT
Program Memory Size :
2.5MB (2.5M x 8)
RAM Size :
240K x 8
Speed :
200MHz
Supplier Device Package :
PG-LFBGA-292-6
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.3V, 5V