11047-26-1-0500-005-1-TS
Manufacturer Part Number:
11047-26-1-0500-005-1-TS
Part of Description:
HOOK-UP STRND 26AWG BLU FEET
Stock Condition:
3,958
Conductor Strand :
7/0.0063"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.053" (1.35mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.009" (0.23mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
Enter Number of Feet in Order Quantity
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
26 AWG