CY8C22345H-24PVXA
Manufacturer Part Number:
CY8C22345H-24PVXA
Part of Description:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SSOP
Connectivity :
I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 3x10b
Number of I/O :
24
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Peripherals :
LVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Last Time Buy
Program Memory Size :
16KB (16K x 8)
RAM Size :
1K x 8
Speed :
24MHz
Supplier Device Package :
28-SSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.25V