CGD06-SZ110V-50MM
Manufacturer Part Number:
CGD06-SZ110V-50MM
Manufacturer/Brand:
Carlo Gavazzi
Part of Description:
DSSOLR(7SEG) SCREW GND FLT
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Protection Relays & Systems
Delay Time :
0 ~ 60s
Features :
Manual Reset, Test Button
Function :
Multiple
Mounting Type :
Chassis Mount, DIN Rail
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Product Status :
Obsolete
Termination Style :
Screw Terminal
Trip Range :
500mA ~ 6A
Voltage - Supply :
110VAC