TVM-600-20
- Manufacturer Part Number:
- TVM-600-20
- Manufacturer/Brand:
- R-K Electronics, Inc.
- Part of Description:
- 3 VOLT RELAY ADJ 520-690VAC 10P
- Manufacturer :
- R-K Electronics, Inc.
- Product Category :
- Protection Relays & Systems
- Delay Time :
- 0.5s
- Features :
- Function :
- Overvoltage, Undervoltage
- Mounting Type :
- Socketable
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 40°C
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Plug In, 8 Pin (Octal)
- Trip Range :
- 52 ~ 60VAC
- Voltage - Supply :
- 520 ~ 600VAC