LVPR-1-150V-L-0911
- Manufacturer Part Number:
- LVPR-1-150V-L-0911
- Manufacturer/Brand:
- R-K Electronics, Inc.
- Part of Description:
- AC/DC VOLTAGE, 120VAC ADJ 150V S
- Manufacturer :
- R-K Electronics, Inc.
- Product Category :
- Protection Relays & Systems
- Delay Time :
- 1.5s
- Features :
- Function :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 40°C
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Trip Range :
- 10 ~ 150VAC
- Voltage - Supply :
- 100 ~ 125VAC