CY8C21534-12PVXE
Manufacturer Part Number:
CY8C21534-12PVXE
Part of Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SSOP
Data Converters :
A/D 28x8b
Number of I/O :
24
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Product Status :
Last Time Buy
Program Memory Size :
8KB (8K x 8)
RAM Size :
512 x 8
Speed :
12MHz
Supplier Device Package :
28-SSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.4V ~ 5.25V