W204-KF1KF1-12INCH
Manufacturer Part Number:
W204-KF1KF1-12INCH
Manufacturer/Brand:
WITHWAVE CO LTD
Part of Description:
CBL ASSY 2.92MM JACK 12"
Stock Condition:
5
Manufacturer :
WITHWAVE CO LTD
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
2.92mm Jack
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
2.92mm Jack
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
Cable Type :
3.60mm OD Coaxial Cable
Color :
Blue
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
40 GHz
Ingress Protection :
Length :
12.00" (304.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 165°C
Overall Impedance :
50 Ohms
Product Status :
Active
Style :
2.92mm to 2.92mm