QT325S-114.285MDIJ-T
Manufacturer Part Number:
QT325S-114.285MDIJ-T
Manufacturer/Brand:
QST
Part of Description:
3.2X2.5 20PPM @25C 20PPM (-40 TO
Manufacturer :
QST
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
114.285 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
3rd Overtone
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)